AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela w Okresie Zwykłym – 24 października 2021 r.

utworzone przez | 24 paź 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe: w dni powszednie – po mszy św. wieczornej, w  niedzielę – o godz. 17.15. 
  2. Dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII.
  3. Od środy zaczynamy cykl spotkań formacyjnych zatytułowanych: „Szkoła modlitwy”. Na spotkania zapraszamy o godz. 19.00 do domu parafialnego.
  4. W sobotę (30 X) o godz. 8.00 z parkingu przed kościołem wyjeżdżamy do Mazewa aby pomodlić się przy grobie śp. Ks. Prałata Jana Szadkowskiego. Zapisy na wyjazd w zakrystii i kancelarii do czwartku włącznie.
  5. W zakrystii i kancelarii możemy zamawiać wypominki jednorazowe i całoroczne, a także msze święte na rok bieżący i przyszły.
  6. Zachęcamy do udziału w Nocy Świętych, która w tym roku zgromadzi wiernych w łódzkiej katedrze 31 X o godz. 20.00
  7. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze święte będą sprawowane podobnie jak w niedzielę o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Przypominamy, że 1 listopada mamy do czynienia ze świętem nakazanym, co wiąże się z obowiązkiem uczestnictwa w eucharystii.
  8. W Dzień Zaduszny – msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 17.30 i 18.00. Po ostatniej mszy św. zapraszamy na nabożeństwo w intencji zmarłych, podczas którego będziemy odczytywać wypominki jednorazowe. Pozostałe wypominki będziemy czytać od I niedzieli listopada (czyli od 7 X). 
  9. W odpowiedzi na apel ministra zdrowia ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zawraca się z prośbą do wiernych. W perspektywie uroczystości Wszystkich Świętych, ks. arcybiskup prosi o przestrzeganie norm sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych.
  10. W kiosku parafialnym są już świece na Boże Narodzenie. Znajdziemy tam również tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.