AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 19 września 2021 r.

utworzone przez | 19 wrz 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś rozpoczynają się rekolekcje ewangelizacyjne w kościołach jubileuszowych. Potrwają one do środy włącznie. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w rekolekcjach w Parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi przy pl. Kościelnym. Plan tego wydarzenia znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Celem rekolekcji jest duchowe ożywienie naszej archidiecezji. Zachęcamy do udziału w nich i do modlitwy o błogosławione owoce tego czasu. Ks. Łukasz wraz ze Wspólnotą św. Tymoteusza prowadzi rekolekcje w Brzezinach.

2. Ks. proboszcz przebywa dziś na wyjeździe formacyjnym z młodzieżą naszej parafii i archidiecezji.

3. W środę o godz. 19.00 w kościele – spotkanie biblijno-formacyjne.

4. Rozpoczęliśmy spotkania oazowe dla młodzieży. Odbywają się one w domu parafialnym w piątki o godz. 19.00.  Zapraszamy młodzież z klas VII i starszą.

5. W sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym – odbywają się spotkania dla   ministrantów i tych, którzy chcą zostać ministrantami. Na tę godzinę również przyjeżdżają do naszej parafii animatorzy z innych parafii aby prowadzić spotkania oazowe dla dzieci. Póki co, dzieci jest niewiele. Jeśli więc są jeszcze jakieś dzieci, które chciałby dołączyć do tych spotkań, to zapraszamy serdecznie abyśmy mogli jak najlepiej skorzystać z czasu, który oferują nam dojeżdżający do nas animatorzy.

6. Daty niedzielnych spotkań dla klas VII, VIII i I – ponadpodstawowych przygotowujących się do bierzmowania  podamy po ustaleniach z animatorami, którzy te spotkania będą prowadzić.

7. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8. W kiosku parafialnym są do nabycia podręczniki do religii. Znajdziemy tam również tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.