AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 29 sierpnia 2021

utworzone przez | 29 sie 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Witamy ks. Dawida Tabor, który od 27 sierpnia br. rozpoczął posługę duszpasterską w naszej parafii.
  2. W przyszłą niedzielę nie będzie już mszy św. o godz. 20.00. Będzie natomiast eucharystia o godz. 13.00 i 18.00. 
  3. Od 1 września kancelaria będzie czynna w następujących godzinach:

poniedziałek – czwartek: 8.00 – 9.00, 16.00 – 17.30

piątek: 16.00 – 17.30

sobota: 15.30 – 16.30

  1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w środę (1 IX) o godz. 18.00. Wtedy także będzie miało miejsce poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych.
  2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek – spowiedź od godz. 6.45. Po mszy św. porannej kapłani udadzą się do chorych. Po południu msza św. o godz. 15.00. Po niej nie będzie niestety adoracji Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu – po wieczornej mszy św. do godz. 21.00.
  3. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza nas do udziału w Jerychu modlitewnym. Polega ono na tym, że w kilku kościołach naszej archidiecezji będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. Nasza parafia, wraz z całym dekanatem, jest zaproszona do włączenia się w Jerycho modlitewne u sióstr karmelitanek bosych przy ul. św. Teresy 6. Swój „dyżur modlitewny” rozpoczniemy mszą św. w piątek o godz. 8.00. Po niej będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu aż do godz. 8.00 dnia następnego, kiedy to na mszy św. w kościele sióstr zgromadzą się wierni z innej parafii dekanatu. W najbliższy piątek mamy więc możliwość modlitwy: i w naszym kościele parafialnym, i w kościele karmelitanek bosych.
  4. Także w piątek 3 września przypada dzień imienin naszego Abpa Grzegorza Rysia. Pamiętajmy o modlitwie za naszego pasterza.
  5. W sobotę (4 IX) od godz. 10.00 będziemy przeżywać w naszej parafii powakacyjny dzień wspólnoty. Również tego dnia, ok. godz. 15.00 dotrą do nas uczestnicy Jerycha Rowerowego modlący się za nasze miasto. Jeśli ktoś chciałby przywitać pielgrzymów, wysłuchać ich świadectwa i włączyć się w modlitwę przez nich prowadzoną, to zapraszamy na plac przed kościołem kilka minut przed godz. 15.00. Rowerzyści pozostaną u nas na przerwie obiadowej do godz. 16.00. Udział w oazowym dniu wspólnoty i Jerychu Rowerowym zapowiedział ks. Abp Grzegorz Ryś.
  6. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.