AKTUALNOŚCI

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

utworzone przez | 23 sie 2021 | Aktualności, Komunikaty

do przekazania wiernym w niedzielę 22 sierpnia 2021 r.

KURIA METROPOLITALNA ŁÓDZKA
Wydział Duszpasterstwa
90-458 Łódź, ul. Ks. I. Skorupki 3
wd@archidiecezja.lodz.pl
WD-461-95/2021

Łódź, 16 sierpnia 2021 r.

1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych:

a) W dniach od 1 do 8 września Jerycho modlitewne w kościołach:

  • Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, ul. Kilińskiego 228,
  • Karmelitanek Bosych w Łodzi, ul. Św. Teresy 6,

I w 3 kościołach poza Łodzią, których listę znajdziemy na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła

W kościołach tych będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne i wszystkie osoby indywidualne.

b) W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie www.odnowa.jezuici.pl  

c) W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła
w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.

d) W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej. 

e) Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych
i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie www.katecheza.lodz.pl 

f) W dniach od 19 do 22 września w siedemnastu stacyjnych kościołach jubileuszowych odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Listę kościołów znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

2. Akcja Katolicka i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oferuje wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla chętnych. Informacje na plakacie.

3. W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań Gminne Biuro Spisowe w Łodzi informuje o konieczności dokonania spisu wszystkich mieszkańców. Spisać się można: internetowo na stronie www.gov.pl, telefonicznie pod nr. 22 279 99 99, stacjonarnie w UMŁ, w Urzędzie Statystycznym w Łodzi lub u rachmistrza spisowego.