AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021

utworzone przez | 13 Cze 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś zapraszamy jeszcze: 

  • godz. 17.30 – na nabożeństwo czerwcowe,
  • o godz. 19.00 – na nabożeństwo fatimskie
  • także o godz. 19.00, ale w domu parafialnym – na spotkanie kandydatów do bierzmowania klas siódmych.

2. W tygodniu – nabożeństwa czerwcowe – po mszy św. wieczornej.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 – próba kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych. Po niej spowiedź młodzieży.

4. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego sprzątania naszej świątyni i jej otoczenia. Na zewnątrz kościoła czeka nas m.in. wkopanie przewodu od Internetu biegnącego od domu parafialnego do zaplecza zakrystii oraz usuwanie chwastów z kostki i chodnika wokół świątyni. W zależności od tego czy ktoś widziałby się bardziej przy sprzątaniu kościoła, czy pracy na zewnątrz – prosimy o przyniesienie ze sobą odpowiednich narzędzi. Już teraz bardzo dziękujemy za zaangażowanie i czucie się gospodarzami naszej parafii.

5. W środę o godz. 19.00 w kościele – ostanie przed wakacjami spotkanie biblijno-modlitewne.

6. W sobotę 19 czerwca o godz. 12.00 w katedrze – rozesłanie oaz. Z tego względu nie ma w naszej parafii spotkania ministrantów i oazy Dzieci Bożych.

7. W niedzielę 20 czerwca:

  • godz. 15.00 – msza św. w intencji Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, które będą obchodzić 100 rocznicę istnienia swojego zgromadzenia. Po mszy św. zapraszamy na ciasto na plac przed kościołem, w przypadku gorszej pogody – do domu parafialnego
  • tego dnia – nabożeństwo czerwcowe – o godz. 17.00
  • po nim – od godz. 17.30 w kościele – bezpośrednie przygotowania do bierzmowania
  • i wreszcie o godz. 18.00 bp Marek Marczak udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Pewnie wszystkim nam zależy aby ta młodzież była blisko Chrystusa i żyła we wspólnocie Kościoła. Dlatego zechciejmy w tym tygodniu objąć ją modlitwą, może nawet codzienną. Niech to będzie troska nie tylko kapłanów, ale całej naszej wspólnoty.

8. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie mszy św. o godz. 13.00, 15.00 i 18.00. Eucharystia wieczorna będzie sprawowana o godz. 20.00.

9. W kancelarii można zamawiać msze św. na następny rok.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresowną pracą, ofiarą i modlitwą współtworzą naszą parafię. 

11.   Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.