AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021

utworzone przez | 30 Maj 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W Uroczystość Bożego Ciała – msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00. Po mszy św. z godz. 10.00 – procesja eucharystyczna. Po procesji msza św. – nie wcześniej niż o godz. 13.00. Wieczorna eucharystia – o godz. 18.00.
 2. W środę od godz. 16.00 spotykamy się przed domem parafialnym aby ozdabiać trasę na Boże Ciało. Jeśli ktoś będzie chciał dojść później, również zapraszamy. W tym czasie będziemy również kompletować elementy do ołtarzy. Ubieranie ołtarzy w Boże Ciało – od godz. 6.30.
 3. Poszczególne ołtarze, przygotowują następujące wspólnoty:
  – I ołtarz – Wspólnota Żywego Różańca (przy bibliotece)
  – II – Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus
  – III – Domowy Kościół i dzieci komunijne z rodzicami (przy Poradni Stomatologicznej Magdala, ul. Jesionowa 36
  – IV –Środowa Wspólnota biblijno-modlitewna (przy kancelarii)
 4. Prosimy o niezastawianie samochodami przestrzeni przed ołtarzami. Panów prosimy o zainteresowanie się wszystkimi ołtarzami. Czasem Wasza pomoc może się okazać bardzo przydatna przy ołtarzu innym niż ten, za który odpowiadacie.
 5. Oczywiście osoby, które nie należą do wymienionych wspólnot mogą się włączyć do przygotowania któregokolwiek ołtarza. Zapraszamy.
 6. Zachęcamy również, żeby dekorować samodzielnie odcinki trasy przy swoich blokach, domach. Prosimy dziewczynki komunijne i inne, które będą sypać kwiatki, aby wraz z rodzicami zarezerwowały sobie czas na mszę św. i procesję. Ministrantów i chłopców komunijnych zapraszamy do dzwonienia dzwonkami w trackie procesji. Prosimy również o pomoc w zdjęciu dekoracji z trasy i demontażu ołtarzy – od razu po procesji. Niech nasze zaangażowanie w przygotowanie procesji, trasy, ołtarzy będzie wyrazem miłości do eucharystii i przynależności do miejscowej wspólnoty.
 7. Jutro obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP i celebrujemy ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku zapraszamy nabożeństwa czerwcowe – w niedziele – o godz. 17.30, w pozostałe dni – po mszy św. wieczornej.
 8. W środę nie ma spotkania biblijno-modlitewnego. Jego uczestników, zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy i dekoracji trasy.
 9. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W I piątek – spowiedź od godz. 6.45. Po mszy św. porannej kapłani udadzą się do chorych. Jeśli byłaby potrzeba przełożenia wizyty u chorych, prosimy o kontakt z kapłanami, którzy ich odwiedzają. Po południu – spowiedź od godz. 17.00.
 10. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 – spotkanie dla ministrantów i Oazy Dzieci Bożych.