Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021

utworzone przez | 23 maj 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę o godz. 19.00, w kościele – spotkanie biblijno-modlitewne.
  2. W ubiegłą niedzielę ostatnie grupy klas trzecich przystąpiły do I komunii św. Od dziś zapraszamy wiernych do udziału w mszach świętych także o godz. 10.00 i 11.30. Dziś o godz. 15.00 we mszy św. będą uczestniczyć kandydaci do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych. Po eucharystii spotkanie w grupach dla młodzieży. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w niedzielę, 20 czerwca o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę za młodzież przygotowującą się do bierzmowania aby razem z nami w sposób trwały tworzyła wspólnotę Kościoła.
  3. Rozpoczynamy przygotowania do procesji na Boże Ciało. Prosimy grupy odpowiedzialne za przygotowanie poszczególnych ołtarzy (Żywa Róża, Domowy Kościół, dzieci komunijne, Wspólnota Środowa) aby powoli zaczęły organizować elementy potrzebne do tych ołtarzy. Już dziś prosimy dziewczynki komunijne aby wraz z rodzicami zarezerwowali sobie czas na mszę św. i procesję. Chłopców komunijnych zapraszamy do dzwonienia dzwonkami w trackie procesji.
  4. W najbliższą sobotę, ze względu na święcenia kapłańskie w katedrze, nie będzie spotkania oazowego dla dzieci. Zapraszamy na kolejne spotkanie 5 czerwca o godz. 10.00.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresowną pracą, ofiarą i modlitwą współtworzą naszą parafię.
  6. W kancelarii można zamawiać msze św. na następny rok. Do niedzieli 6 czerwca przyjmujemy intencje za żyjących, związane np. z jubileuszami małżeńskimi czy urodzinami.
  7. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
  8. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.