Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021

utworzone przez | 15 maj 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego: w dni powszednie – po mszy św. wieczornej, w niedzielę – o godz. 17.30.
  2. W środę o godz. 19.00, w kościele – spotkanie biblijno-modlitewne.
  3. Dzisiaj o godz. 10.00 i 11.30 ostatnia grupa dzieci z klas trzecich przystąpi do I komunii św. Prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziców. W przyszłą niedzielę (23 maja) zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w mszach świętych także o godz. 10.00 i 11.30.
  4. Dziś mija rok od śmierci ks. Prałata Jana Szadkowskiego – budowniczego kościoła i ośrodków parafialnych. W kruchcie naszej świątyni została założona tablica pamiątkowa poświęcona pierwszemu proboszczowi naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel. Msze św. w intencji ks. Prałata sprawujemy dziś o godz. 8.30 i 13.00.
  5. W czwartek 20 maja Uczniowski Klub Sportowy Orientuś organizuje bieg na orientację po osiedlu Radogoszcz Zachód. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy przyjść przed kościół ok. godz. 18:00. Start jest darmowy. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian, zwłaszcza rodziny z dziećmi.
  6. W każdy piątek w naszej świątyni o godz. 15.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia, jest sprawowana msza św. Po niej odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.30.
  7. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 zapraszamy do domu parafialnego dzieci z klas piątych i młodsze, szczególnie dzieci komunijne, na spotkania oazowe.
  8. W sobotę od godz. 19.00 – wigilijne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresowną pracą, ofiarą i modlitwą współtworzą naszą parafię.
  10. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.