Ogłoszenia duszpasterskie 4.04.2021

utworzone przez | 4 kwi 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś o godz. 15.00 msza św. połączona z nowenną przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  2. W środę o godz. 19.00, w kościele – spotkanie biblijno-modlitewne.
  3. Trwamy w oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To oznacza, że każdy dzień w tej oktawie jest świętem. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Także w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w domu parafialnym – spotkanie Żywej Róży.
  5. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że w sposób uroczysty mogliśmy przeżyć Triduum Święte i przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego:
  7. Dziękujemy ks. Piotrowi za prowadzenie nabożeństw gorzkich żali i za kazania pasyjne. Dziękuję ks. Piotrowi i Pani Monice oraz pomagającej im Pani Kasi, za przygotowanie ciemnicy, grobu Pańskiego i dekoracji wielkanocnej przy ołtarzu. Dziękuję Państwu Kosowskim za cisy ofiarowane do grobu Pańskiego.
  8. Dziękujemy ks. Łukaszowi za poprowadzenie, wraz ze Wspólnotą św. Tymoteusza, parafialnych rekolekcji wielkopostnych i spotkań dla naszej młodzieży w czasie Triduum Paschalnego.
  9. Dziękujemy ks. Stefanowi za prowadzenie drogi krzyżowej i troskę o adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Wielkiego Postu.
  10. Dziękujemy ks. Tomkowi Liszewskiemu za posługę duszpasterską w czasie ostatnich dni, szczególnie w sakramencie pokuty.
  11. Dziękujemy panu kościelnemu, panu organiście Rafałowi za ich pracę jaką włożyli w przygotowania naszej parafii do świąt i za całą pracę w ciągu roku. Dziękujemy panu Rafałowi Maciejewskiemu za śpiew gorzkich żali w naszej parafii
  12. Dziękujemy lektorom, ministrantom i kandydatom za przygotowanie liturgii, dzięki czemu mogliśmy doświadczyć uroczystego charakteru Triduum Świętego i Świat wielkanocnych.
  13. Dziękujemy chórowi parafialnemu za piękny śpiew w czasie Triduum, który wprowadził nas misterium wydarzeń paschalnych.
  14. Dziękujemy Pani Asi, która zajmuje się stroną internetową naszej parafii.
  15. Dziękujemy wszystkim osobom, które posługiwały poprzez śpiew czy czytanie słowa Bożego.
  16. Dziękujemy siostrom karmelitankom Dzieciątka Jezus, które wczoraj przybyły do naszego kościoła aby poprowadzić śpiew uwielbienia i radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa.
  17. Dziękujemy wszystkim osobom sprzątającym w kościele, zmieniającym obrusy, ustawiającym krzesła. Dziękujemy młodzieży z klasy szóstej, która wycierała krzesła dla wiernych na dworze.
  18. Ta wieloraka pomoc pozwala nam znajdować czas dla Was na rozmowę, spowiedź i prowadzenie spotkań, np. dla młodzieży.
  19. Jutro msze święte według porządku niedzielnego.