Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

utworzone przez | 21 mar 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. W niedziele Wielkiego Postu, także dzisiaj, o godz. 17.15 – gorzkie żale.
  2. Zdalne spotkania przygotowujące do bierzmowania: dziś o godz. 18.00 – dla klas ósmych, w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – dla klas siódmych.
  3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w domu parafialnym. Odbywa się ona w ciszy: od poniedziałku do czwartku w godzinach 18.30-19.30, od piątku do niedzieli w godzinach 19.00 – 20.00.
  4. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie biblijno-modlitewne. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.
  5. W czwartek 25 marca obchodzimy uroczystość poczęcia się Jezusa w łonie Maryi nazywaną również Uroczystością Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.30 i 18.00. Na wszystkich mszach świętych, z wyjątkiem tej, która jest sprawowana o godz. 17.30, będzie można przystąpić do duchowej adopcji. Za 9 miesięcy, będziemy świętować narodziny Jezusa.
  6. A teraz kilka ogłoszeń związanych z jałmużną i posługą caritas:
  7. W czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym, spotkanie dla osób, które chciałyby zaangażować się w działalność charytatywną przy naszej parafii.
  8. W przyszłą sobotę, w godzinach: 10.00-18.00 w sklepie Sam-Scan przy ul. 11 listopada, Parafialny Punkt Caritas, będzie przeprowadzał zbiórkę produktów dla swoich podopiecznych. Klienci wychodzący ze sklepu będą mogli zostawić zakupione dary w przygotowanym do tego celu wózku.
  9. W kruchcie kościoła znajdują się tekturowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Napełnione puszki możemy przynieść w przyszłą niedzielę do kościoła i zostawić przed głównym ołtarzem. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  10. Pozostałe ogłoszenia:
  11. Już za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Zachęcamy do przynoszenia palemek, które będziemy święcić podczas mszy św. Będzie je można również nabyć w kiosku parafialnym.
  12. W odpowiedzi na prośbę niektórych parafian, na końcu kościoła przygotowano puszkę na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
  13. Jedna z parafianek zakupiła dla naszej parafii woskowy paschał, którego będziemy używać w wigilię paschalną i potem, przez cały rok. Bardzo dziękujemy za ten dar. Dziękujemy także wszystkim, którzy przez modlitwę, ofiarę, bezinteresowną pracę i służbę tworzą naszą wspólnotę parafialną.
  14. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
  15. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”. Są również do nabycia baranki i świece na Wielkanoc.