Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021

utworzone przez | 14 mar 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Witamy o. Alojzego Kosobudzkiego pracującego w Parafii św. Mikołaja w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Po mszy św., w kruchcie o. Alojzy będzie zbierał ofiary na odbudowę kościoła w swojej parafii.
  2. W niedzielę nadal sprawujemy mszę św. dodatkową o godz. 15.00. Dziś będą w niej uczestniczyć wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Radogoszcz-Zgierz.
  3. W niedziele Wielkiego Postu, także dzisiaj, o godz. 17.15 – gorzkie żale.
  4. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w domu parafialnym. Odbywa się ona w ciszy: od poniedziałku do czwartku w godzinach 18.30-19.30, od piątku do niedzieli w godzinach 19.00 – 20.00. Może zwłaszcza w ostatnich miesiącach potrzeba nam przyjść do Jezusa aby w ciszy zawierzyć mu siebie i własne sprawy.
  5. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie biblijno-modlitewne. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.
  6. W czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie dla osób, które chciałyby się zaangażować w działalność charytatywną przy naszej parafii.
  7. W piątek (19.03) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia nie obowiązuje nas post. Droga krzyżowa – o godz. 16.30 i 18.30.
  8. W kruchcie kościoła znajdują się tekturowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
  9. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
  10. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”. Są już również do nabycia baranki i świece na Wielkanoc.