AKTUALNOŚCI

Kościół Stacyjny 11 marca 2021 r.

utworzone przez | 14 mar 2021 | Aktualności, Wydarzenia

11 marca w ramach Szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w naszej świątyni liturgię stacyjną o godz. 18:00 odprawił ks. biskup Ireneusz Pękalski. W swojej homilii nawiązał do Ewangelii, prowadząc rozważania na temat tego, co znaczy „być z Chrystusem” oraz kto jest „przeciwko Chrystusowi”. Ksiądz Biskup powiedział między innymi, że z Chrystusem jest ten, kto „troszczy się o więź z Bogiem powierza mu swoje myśli, uczucia, znajduje na modlitwie pokój wewnętrzny, zdolność do przebaczenia, chęć i energię do działania na rzecz Królestwa Bożego”. Przeciwko Niemu zaś są ci, „którzy nie są wierni przyrzeczeniom złożonym Jemu, (…) w naszym przypadku chodzi o wierność zobowiązaniom wynikającym z przyjętych przez nas sakramentów: Chrztu, Bierzmowania, Pojednania i Pokuty, Małżeństwa, czy Kapłaństwa.” Podsumowując swoją naukę ks. Biskup nawiązał do prześladowań chrześcijan, które mają miejsce dziś na świecie, także w Europie i … w Polsce.