Ogłoszenia duszpasterskie 07.03.2021

utworzone przez | 9 mar 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

W minioną środę zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. W najbliższą środę (10.03) w godzinach 19.00 – 20.00 zapraszamy do kościoła, tych którzy pragnęliby kontynuować doświadczenie rekolekcji trwając na modlitwie i rozważaniu słowa Bożego.
W niedzielę nadal sprawujemy mszę św. dodatkową o godz. 15.00.
W niedziele Wielkiego Postu, także dzisiaj, o godz. 17.15 – gorzkie żale.
Nasza świątynia jest kościołem stacyjnym. Z tego względu w czwartek (11.03) o godz. 18.00 ks. bp Marek Marczak będzie sprawował u nas mszę św. Zapraszamy.
Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od dziś, ze względu na to, że kościół jest często zajęty wieczorem, adoracja będzie odbywać się w domu parafialnym: od poniedziałku do czwartku w godzinach 18.30-19.30, od piątku do niedzieli w godzinach 19.00 – 20.00.
W piątek droga krzyżowa o godz. 16.30 i 18.30.
W sobotę o godz. 10.00 w kościele – msza św. dla dzieci kl. 3a przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
W przyszłą niedzielę Ruch Światło-Życie Rejonu Radogoszcz-Zgierz będzie przeżywał dzień wspólnoty w naszym kościele włączając się w eucharystię o godz. 15.00. Wcześniej, w programie, od godz. 14.00: konferencja, świadectwa i namiot spotkania.
W kruchcie kościoła znajdują się tekturowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”. Są już również do nabycia świece na Wielkanoc.