AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2021

utworzone przez | 22 Lut 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Okresu Zwykłego

 1. Zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach w każdą niedzielę Wielkiego Postu, także dzisiaj, o godz. 17.15. 
 2. Dziś o godz. 18.00 zdalne spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klas ósmych.
 3. W niedzielę za tydzień, 28 lutego br., rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Wspólnota św. Tymoteusza wraz z naszym ks. Łukaszem. Potrwają one do środy 3 marca. Ostatniego dnia rekolekcji będzie okazja do spowiedzi św. Zapraszamy serdecznie i liczymy, że przyprowadzicie innych. Dla tych, który nie będą mogli być  w kościele, będzie transmitowana msza św. z godz. 18.00. Linki do transmisji znajdziemy na fb i stornie internetowej naszej parafii.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę w przyszłym tygodniu, w czasie rekolekcji nie będzie mszy św. o godz. 17.30.
 5. Zachęcamy do nieodkładania spowiedzi na koniec Wielkiego Postu. Naszym celem jest nieustanne życie w łasce uświęcającej. Lepiej przystąpić do spowiedzi na początku Wielkiego Postu a jak będzie potrzeba, później przystąpić kolejny raz.
 6. Na czas Wielkiego Postu wracamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy: od poniedziałku do czwartku w godzinach: 18.30-19.30, w piątek sobotę, niedzielę – po nabożeństwach do godziny 20.00. Adoracja będzie odbywać się w kościele.
 7. W piątki Wielkiego Postu, tak jak do tej pory, będzie sprawowana msza św.
  o godz. 15.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30.
  O godz. 16.30 – droga krzyżowa. Kolejna droga krzyżowa o godz. 18.30.
 8. W niedzielę nadal sprawujemy mszę św. dodatkową o godz. 15.00.
 9. W najbliższą sobotę (27.02) o godz. 10.00 w kościele – msza św. dla dzieci kl. 3c przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
 10. Przy wyjściu z kościoła możemy pobrać tekturowe skarbonki przeznaczane do przygotowania wielkopostnej jałmużny na rzecz chorych i ubogich w parafii. Znajdziemy tam również przygotowany dla Was na małych kartkach plan rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą, cierpieniem i bezinteresowną pracą wspierają naszą parafię.
 12. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”. Są już również świece na Wielkanoc.