AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021

utworzone przez | 14 Lut 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Okresu Zwykłego

 1. Dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym – spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 2. W niedzielę nadal sprawujemy mszę św. dodatkową o godz. 15.00.
 3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Tego dnia msze święte – tak jak w dzień powszedni. Dodatkowa msza św. o godz. 9.00. Posypanie głów popiołem – na mszach świętych o godz. 9.00 i 18.00.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta (dla osób od 18 do 60 roku życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak w każdy piątek (dla osób od 14 roku życia do jego końca).

 1. W piątki Wielkiego Postu, tak jak do tej pory, będzie sprawowana msza św. o godz. 15.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30. O godz. 16.30 – droga krzyżowa. Kolejna droga krzyżowa o godz. 18.30.
 2. W najbliższą sobotę (20.02) o godz. 10.00 w kościele – msza św. dla dzieci kl. 3b przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
 3. W Wielkim Poście, w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 4. W ostatnią niedzielę miesiąca (28 lutego) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 3 marca.
  Już teraz zachęcamy do zaplanowania sobie czasu na spotkanie z Bogiem podczas rekolekcji.
 5. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.