Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.2021

utworzone przez | 7 lut 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zakończył się czas tzw. kolędy. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na msze św. „kolędowe”. Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać z Wami przynajmniej w ten sposób. Dla nas kapłanów, poruszające było Wasze przeżywanie nabożeństw związanych z tym czasem i przybycie do kościoła wielu osób, które musiały przezwyciężyć problemy zdrowotne czy inne przeszkody. Dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji. Dziękujemy również wszystkim, którzy przez cały rok wspierają materialnie naszą parafię m.in. przez wpłaty na konto. Zdarza się, że ktoś, kto nie może uczestniczyć w niedzielnej mszy św. ze względu na pandemię, składa tzw. ofiarę na tacę przez przelew internetowy.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj sprzątali kościół. Podziwiamy Waszą troskę o naszą świątynię wyrażoną  przez służbę. Dziękujemy także  wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i bezinteresowną pracą przez cały rok, wspierają naszą parafię.
  3. Dziś po mszy św. z godz. 11.30 w domu parafialnym – spotkanie wspólnoty różańca rodziców za dzieci.
  4. W niedzielę nadal sprawujemy mszę św. dodatkową o godz. 15.00.
  5. Dziś o godz. 16.30 msza św. dla młodzieży z klasy I – ponadpodstawowej i starszej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  6. W czwartek (11 lutego) we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XIX Światowy Dzień Chorego. Msze święte – jak w dzień powszedni. Dodatkowa msza św. – o godz. 9.00. Na mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych.
  7. W najbliższą sobotę (13.02) o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci kl. 3a przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
  8. W przyszłą niedzielę (14 lutego) o godz. 17.00 w domu parafialnym – spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
  9. W ostatnią niedzielę miesiąca (28 lutego) zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które w tym roku będą prowadzone przez Wspólnotę Św. Tymoteusza. Rekolekcje potrwają do środy 3 marca.
  10. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.