Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021

utworzone przez | 17 sty 2021 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Okresu Zwykłego – 17 Stycznia 2021r.

1. Powracającym po feriach do zajęć lekcyjnych uczniom i pracownikom szkół życzymy Bożego błogosławieństwa, dużo sił i zdrowia.
  2. Rozpoczęły się zapisy na oazy wakacyjne dzieci i młodzieży. Link do zapisów jest dostępny na stronie oazowej naszej archidiecezji.
  3. W niedzielę nadal sprawujemy mszę św. dodatkową o godz. 15.00.
  4. W ramach tygodnia o jedność chrześcijan zachęcamy do udziału w nabożeństwach ekumenicznych. Ich rozkład jest wywieszony w kruchcie kościoła.
  5. Za tydzień (24 stycznia) obchodzimy  Niedzielę Słowa Bożego. Gdyby ktoś, tego dnia, chciał się podzielić świadectwem czytania i działania słowa Bożego we własnym życiu, prosimy o kontakt w ciągu tygodnia w zakrystii bądź kancelarii.
  6. Spotkania przygotowujące do bierzmowania odbywają się na razie w formie zdalnej. W niedzielę 24 stycznia o godz. 18.00 – spotkanie dla klas VIII, o godz. 19.00 – dla kas VII.
  7. Wracamy do spotkań przygotowujących do I spowiedzi św. i I komunii św. W najbliższą sobotę (23.01) o godz. 10.00 w kościele – spotkanie dla dzieci kl. 3b i ich rodziców. Rozkład spotkań dla pozostałych klas można sprawdzić w ogłoszeniach parafialnych w gablocie przy wyjściu lub na stronie internetowej naszej parafii (3c – 30 stycznia, 3d – 6 lutego, 3a – 13 lutego).
  8. Od poniedziałku 18 stycznia rozpoczynamy kolędę. Niestety ze względu na ograniczenia epidemiczne nie możemy udać się do Waszych domów. Zapraszamy Was do kościoła na msze święte o godz. 18.00 sprawowane w Waszej intencji, po których będziemy przekazywać Wam wodę święconą i udzielać błogosławieństwa poszczególnym rodzinom. Zapraszamy wiernych do naszej świątyni według następującego porządku:

18 stycznia (poniedziałek) – Biedronkowa – bloki 101, 102, 103, 104, 105

19 stycznia (wtorek) – Biedronkowa – bloki 106, 107, 108, 109

20 stycznia (środa) – ulice: Trawiasta, Piołunowa, Podbiałowa, Ziołowa  – stare budownictwo, Okręglik, Okulickiego, Helenówek, Sianokosy

21 stycznia (czwartek) – ulice: Cyprysowa, Brzoskwiniowa

22 stycznia (piątek) – ulice: Żywokostowa, Lawendowa, Nagietkowa, Rumiankowa, Jesionowa 4-6, Zgierska 200-228

23 stycznia (sobota) – Zgierska 240

Ofiary składane na tacę przy okazji kolędy będą przeznaczone na opłaty za ogrzewanie kościoła.

1. Rozkład kolędy na kolejny tydzień (25-30 stycznia) jest wywieszony w kruchcie kościoła.
  2. 10. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.