AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020

utworzone przez | 27 Gru 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Oktawa Bożego Narodzenia
Święto Świętej Rodziny

  1. Dziś i jutro msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowe msze święte – o godz. 15.00 i 17.00. Jutro obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej mszy św. małżeństwa będą mogły odnowić przysięgę małżeńska.
  2. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza do łódzkiej archikatedry w dniach od 28 do 31 grudnia 2020 r. w godz. 8.00-13.30 na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. W programie: codzienna Eucharystia, modlitwa kanonami, spotkania w grupach i warsztaty. Więcej informacji i dokładny program spotkania znaleźć można na stronie www.mlodziwdomu.pl oraz na fanpage’u „Łódź Piotrowa” na Facebooku.
  3. W ostatni dzień roku zapraszamy na mszę św. dziękczynną za rok 2020 na godz. 15.00. Tego dnia pozostałe msze święte – tak jak w dzień powszedni.
  4. Pierwszego stycznia obchodzimy Uroczystość NMP Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień roku możemy zacząć z Matką Bożą. Pan Bóg zawierzył jej największy skarb, swojego Syna – Jezusa Chrystusa. Zapraszamy więc do kościoła aby zawierzyć Maryi siebie, swoje rodziny, bliskich w rozpoczynającym się roku. W tę uroczystość msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowa msza św. o godz. 15.00. Od 1 stycznia 2021r. nie będzie już mszy św. o godz. 17.00.
  5. W styczniu, do chorych udamy się w drugi piątek miesiąca.
  6. Zgodnie z rozporządzeniem ks. Abpa Grzegorza Rysia wizyta duszpasterska (tzw. kolęda) zostaje przełożona na dogodniejszy czas, prawdopodobne na marzec lub kwiecień.
  7. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości. Zachęcamy do korzystania z przygotowanych krzeseł na przodzie kościoła.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.