AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2020

utworzone przez | 25 Gru 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Bożego Narodzenia

 1. Witamy serdecznie w świątyni parafian i przybyłych gości.
 2. Dziękujemy ks. Piotrowi Kępniakowi, który przez rekolekcje adwentowe wprowadził nas w przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku, jak i przez wszystkie lata, przygotowywali świątynię do Wcielenia Pańskiego.
 4. W Uroczystość Bożego Narodzenia, w drugi dzień świąt i w niedzielę 27 grudnia – msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowo, sprawujemy w te dni eucharystię o godz. 15.00 i 17.00. Od Uroczystości NMP Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia 2021r.) nie będzie już mszy św. o godz. 17.00.
 5. Najbliższa niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Tego dnia małżeństwa obecne w kościele, będą mogły odnowić przysięgę małżeńską, prosząc o potrzebne łaski na dalsze lata wspólnego życia.
 6. W ostatni dzień roku zapraszamy na mszę św. dziękczynną za rok 2020 na godz. …. 
 7. Dziękujemy tym, którzy zanieśli opłatki osobom,  które nie mogły przybyć do kościoła.
 8. Dziękujemy również wszystkim, którzy w ostatnich miesiącach przychodzili na adorację Najświętszego Sakramentu trwając na modlitwie.
 9. Zgodnie z rozporządzeniem ks. Abpa Grzegorza Rysia wizyta duszpasterska (tzw. kolęda) zostaje przełożona na dogodniejszy czas, prawdopodobne na marzec lub kwiecień. Ufamy, że wtedy uda nam się odwiedzić naszych wiernych. To oznacza, że bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia i w najbliższych tygodniach nie będzie kolędy.
 10. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości. Zachęcamy do korzystania z przygotowanych krzeseł na przodzie kościoła.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.
 12. Wszystkim, zarówno naszym drogim parafianom jak i przybyłym gościom, w czasach dystansu, życzymy doświadczenia bliskości Bożej Dzieciny.