AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

utworzone przez | 20 Gru 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020r.

 1. Ks. Andrzej Wasiak, dotychczasowy wikariusz naszej parafii został mianowany proboszczem w Parafii św. Idziego w Bałdrzychowie. My witamy serdecznie ks. Stefana Bujaka, który od dziś rozpoczyna pracę duszpasterską w naszej wspólnocie.
 2. Dziś gościmy w parafii Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, które przy wyjściu z kościoła, rozprowadzają płyty z nagranymi przez siebie kolędami i pastorałkami.
 3. Nie ma już świec bożonarodzeniowych. Dziękujemy tym, którzy je zakupili. Fundusze zgromadzone przy tej okazji, przeznaczone są na pomoc potrzebującym dzieciom.
 4. W kiosku parafialnym, zakrystii i kancelarii możemy nabyć opłatki. W tym roku, ze względu na pandemię, nie zanosimy ich do domów. Prosimy więc aby zaopatrując się w opłatki, pomyśleć również o osobach, które nie dotrą do kościoła. 
 5. Od poniedziałku do środy, w godzinach 18.30 – 20.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła (a nie jak dotychczas do domu parafialnego). W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.
 6. Zapraszamy codziennie na roraty na godz. 7.00. Ostatnie roraty w wigilię Bożego Narodzenia.
 7. W tym roku będziemy przeżywać 2 pasterki. Pierwszą o godzinie 22.00 na którą zapraszamy osoby starsze albo ze słabszym zdrowiem i drugą – o północy. Obie pasterki będziemy transmitować. Bardziej szczegółowe informacje znajdziemy na fb i stronie internetowej naszej parafii.
 8. Ze względu na wprowadzone limity osób w kościołach, również w święta i niedzielę 27 grudnia br. sprawujemy dodatkowe msze święte o godz. 15.00 i 17.00. Na te godziny są jeszcze wolne intencje. Gdyby ktoś chciał zamówić mszę św., zapraszamy do zakrystii.
 9. Zgodnie z rozporządzeniem ks. Abpa Grzegorza Rysia wizyta duszpasterska (tzw. kolęda) zostaje przełożona na dogodniejszy czas, prawdopodobne na marzec lub kwiecień. Ufamy, że wtedy uda nam się odwiedzić naszych wiernych. To oznacza, że bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia i w najbliższych tygodniach nie będzie kolędy.
 10. W absydzie kościoła, za zakrystiami są wyłożone do dyspozycji parafian gałązki świerku. Można je zabrać do domu, gdyby ktoś potrzebował.
 11. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele oraz o zachowywaniu odpowiedniej odległości. Zachęcamy do korzystania z przygotowanych krzeseł na przodzie kościoła.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.