Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020

utworzone przez | 13 gru 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu (Niedziela gaudete)

1. Wczoraj rozpoczął się rok jubileuszowy z okazji 100 rocznicy powstania diecezji łódzkiej.
  2. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 zapraszamy na roraty czyli msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  3. Od najbliższego piątku do niedzieli (18 – 20 XII) zapraszamy na rekolekcje, których hasłem przewodnim będzie zdanie: „Troska – Boga i nasza wspólna sprawa”. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Kępniak pracujący w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne:
  • piątek i sobota:
  • po mszy św. roratniej
  • na mszy św. o godz. 15.00
  • na mszy św. o godz. 18.00 (te msze św. będą transmitowane)
  • w niedzielę – podczas każdej mszy św.

Spowiadać będziemy przez wszystkie dni rekolekcji podczas każdej mszy św.

1. Dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym modlitwa wspólnoty Żywej Róży.
  2. Codziennie w domu parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 18.30 do 19.30.
  3. W tym roku będziemy przeżywać 2 pasterki. Pierwszą o godzinie 22.00 na którą zapraszamy osoby starsze albo ze słabszym zdrowiem i drugą – o północy.
  4. W kiosku parafialnym, w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy nabyć świece bożonarodzeniowe. Znajdują się tam również opłatki. W tym roku, ze względu na pandemię, nie zanosimy ich do domów. Prosimy więc aby zaopatrując się w opłatki pomyśleć również o osobach, które nie dotrą do kościoła. Opłatki są dostępne także w kancelarii.
  5. Ze względu na wprowadzone limity osób w kościołach, sprawujemy dodatkowe msze święte o godz. 15.00 i 17.00.
  6. W każdą niedzielę, także rekolekcyjną transmitujemy 2 msze święte: z godziny 10.00 i 11.30 dla dzieci.
  7. Dziś, po wszystkich mszach świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.
  8. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus nagrały płytę z kolędami i pastorałkami. W przyszłą niedzielę (20 XII) siostry będą gościć w naszej parafii i będzie można nabyć u nich płyty.
  9. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele.
  10. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek (14 XII) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.