AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020

utworzone przez | 6 Gru 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

 1. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 zapraszamy na roraty czyli msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny. Transmisja tych mszy odbywa się przez stronę facebookową naszej parafii.
 2. Dziś, po mszy św. z godz. 11.30, w kaplicy w domu parafialnym  modlitwa wspólnoty różańca rodziców za dzieci. W przyszłą niedzielę o 17.00 modlitwa wspólnoty Żywej Róży.
 3. Również dziś, po wszystkich mszach świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 4. Do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny czyli do wtorku włącznie, po mszy św. wieczornej trwamy na modlitwie różańcowej. W godzinie łaski czyli od 12.00 do 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Wieczorem, po różańcu zawierzymy Maryi Niepokalanej naszą Ojczyznę i Kościół w Polsce. Po uroczystości, od środy, adorację Najświętszego Sakramentu w domu parafialnym będziemy zaczynać wcześniej – o godz. 18.30 i będziemy ją kończyć wcześniej – o godz. 19.30 (a nie o godz. 20.30,  jak było do tej pory).
 5. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od piątku 18 XII do niedzieli 20 XII. Poprowadzi je ks. Piotr Kępniak. Wcześniej błędnie podawaliśmy datę 20-22 XII. 
 6. W tym roku będziemy przeżywać 2 pasterki. Pierwszą o godzinie 22.00 na którą zapraszamy osoby starsze albo ze słabszym zdrowiem i drugą – o północy.
 7. W kiosku parafialnym, w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy nabyć świece bożonarodzeniowe. Znajdują się tam również opłatki. W tym roku, ze względu na pandemię, nie zanosimy ich do domów. Prosimy więc aby zaopatrując się w opłatki pomyśleć również o osobach, które nie dotrą do kościoła. Opłatki są dostępne także w kancelarii.
 8. Zgodnie z zachętą Księdza Arcybiskupa przygotowaliśmy dodatkowe miejsce na spowiedź poza konfesjonałem, które znajduje się w pomieszczeniu z dewocjonaliami. Jest także możliwość umówienia się na rozmowę z kapłanem. Nie zawsze podczas spowiedzi udaje się poświęcić penitentom tyle czasu, ile potrzebują.
 9. Ze względu na wprowadzone limity osób w kościołach, sprawujemy dodatkowe msze święte o godz. 15.00 i 17.00. Dziś o godz. 15.00 na eucharystii zgromadzi się Wspólnota Ruchu Światło – Życie.
 10. Od minionej niedzieli transmitujemy 2 msze święte: z godziny 10.00 i 11.30 dla dzieci. Linki do transmisji znajdziemy na fb i stronie internetowej naszej parafii.
 11. Gdyby ktoś chciał przygotować paczkę dla dzieci, prosimy aby zgłosił się do zakrystii.
 12. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.
 13. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele.
 14. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek (7 XII) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 • we wtorek (8 XII) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 • w czwartek – 100. Rocznicę powstania Diecezji Łódzkiej
 • sobota – rozpoczęcie Roku Jubileuszowego ustanowionego w naszej Archidiecezji przez Ojca Św. Franciszka
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, Katolicki” i „Gość Niedzielny”.