AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020

utworzone przez | 29 Lis 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

 1. Dziś rozpoczynamy adwent – piękny okres w życiu Kościoła. Od jutra zapraszamy na msze św. roratnie, które będziemy sprawować codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Będziemy je transmitować na stronie facebookowej naszej parafii.
 2. Dziś, rozpoczynamy także nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W ramach nowenny będziemy się spotykać na różańcu codziennie po mszy św. wieczornej. Ósmego grudnia zawierzymy Matce Bożej Niepokalanej naszą Ojczyznę i Kościół w Polsce. 
 3. Również codziennie, w godzinach: 19.30 – 20.30 zapraszamy do domu parafialnego na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. 
 4. W poniedziałek (30 XII) o godz. 17.30 będzie sprawowana msza św. w intencji ks. Andrzeja Wasiaka z racji jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od piątku 18 XII do niedzieli 20 XII. Poprowadzi je ks. Piotr Kępniak.
 6. W tym roku będziemy przeżywać 2 pasterki. Pierwszą o godzinie 22.00 i drugą – o północy.
 7. W kiosku parafialnym, w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy nabyć świece bożonarodzeniowe. Znajdują się tam również opłatki. Prosimy aby zaopatrując się w opłatki pomyśleć również o osobach, które w tym roku ze względu na pandemię nie dotrą do kościoła. Opłatki są dostępne także w kancelarii.
 8. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę miesiąca i nabożeństwa związane z tymi dniami. W I piątek spowiedź od godz. 6.45 i od godz. 17.00. Po porannej mszy św. kapłani udadzą się do chorych.
 9. Zgodnie z zachętą Księdza Arcybiskupa oprócz spowiedzi w konfesjonałach przygotowaliśmy miejsce do sprawowania sakramentu pokuty w otwartym pomieszczeniu. Będziemy więc spowiadać w sklepiku parafialnym.
 10. 10.Ze względu na wprowadzone limity osób w kościołach, sprawujemy dodatkowe msze św. Dziś są to msze św. o godz. 15.00 i 19.30. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 i 17.00. Nie będzie już mszy św. o godz. 19.30 ze względu na małe zainteresowanie eucharystią o tej potrze. W najbliższa niedzielę o godz. 15.00 będzie celebrowana msza św. dla Ruchu Światło – Życie w ramach Rejonowego Dnia Wspólnoty. Wiernych spoza tej wspólnoty zapraszamy do udziału w innych mszach świętych. Eucharystie z mniejszą liczbą wiernych to te, które sprawujemy o godz. 7.00 i 8.30.
 11. Od dziś będziemy transmitować 2 msze święte niedziele: z godziny 10.00 i 11.30 dla dzieci. Linki do transmisji znajdziemy na fb i stronie internetowej naszej parafii.
 12. Osoby, które chciałby wesprzeć parafię przez wpłatę na konto, mogą znaleźć jego numer (45-1020-3408-0000-4202-0152-8678) w gablocie przy wyjściu z kościoła lub na fb i stronie internetowej naszej parafii. Bóg zapłać.
 13. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele.
 14. W tym tygodniu obchodzić będziemy: 
  – w poniedziałek (30 XI) – święto św. Andrzeja Apostoła
  – w środę (2 XII) – bł. Rafała Chylińskiego, zakonnika, który pomagał w czasie   epidemii. Jego grób znajduje się w Łódzkich Łagiewnikach.
  – w czwartek (3 XII) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  – w piątek (4 XII) – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
 15. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny”.