AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020

utworzone przez | 14 Lis 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela w okresie zwykłym

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary na Światowy Dzień Ubogich. Wasza ofiarność zyskuje szczególną wymowę, w czasie który jest trudny dla nas wszystkich i jest wyrazem solidarności z potrzebującymi. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność osobom zatroskanym o wspólne dzieła. Dziękujemy p. Ewie, która od wielu lat posługuje w naszym Parafialnym Punkcie Caritas, gdzie dzięki Waszej hojności, nie tylko przygotowuje przez cały rok paczki dla potrzebujących, ale również wsłuchuje się w ich troski. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę jednego z naszych parafian, który nakładem własnych środków wyremontował jedną z sal w domu parafialnym. Będzie ona służyć nam wszystkim. Dziękujemy również p. Grażynie, która zgłosiła się do umycia okien w odnowionej sali i wszystkim pomagającym w ciągu roku. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, także w sprawy gospodarcze, my kapłani czujemy, że nie jesteśmy sami i razem z Wami troszczymy się o parafię która jest naszym wspólnym domem.
 2. Z uwagi na wprowadzony limit osób w kościołach, w niedziele sprawujemy dodatkowe msze święte o godz. 15.00 i 19.30.
 3. Codziennie po wieczornej mszy św. kontynuujemy w kościele odmawianie modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii i rozwiązania innych trudnych spraw w naszej Ojczyźnie. Od poniedziałku w godz. 19.30 – 20.30 w domu parafialnym będzie możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.
 4. Osoby, które chciałby skorzystać ze spowiedzi poza konfesjonałem, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej, prosimy o zgłoszenie takiej prośby w zakrystii.
 5. Osoby, które chciałby wesprzeć parafię przez wpłatę na konto, mogą znaleźć jego numer (45-1020-3408-0000-4202-0152-8678) w gablocie przy wyjściu z kościoła lub na fb i stronie internetowej naszej parafii. Bóg zapłać.
 6. Dziękujemy za pamięć o zmarłych, która wyraża się w zamawianiu wypominków. Nadal możemy to czynić w kancelarii i zakrystii. Gdyby jakieś imiona czy nazwiska zmarłych były pominięte lub błędnie zapisane, z góry za to przepraszamy i prosimy o zgłaszanie uwag w zakrystii.
 7. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele.
 8. W tym tygodniu obchodzić będziemy: 
  – we wtorek (17 XI) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  – w środę (18 XI) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  – w piątek (20 XI) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  – w sobotę (21 XI) – wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki”
  i „Gość Niedzielny”.