AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020

utworzone przez | 8 Lis 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela w okresie zwykłym

 1. Dziękujemy za udział w Różańcu do Granic Nieba i w modlitwie za Ojczyznę. Ponieważ takiej modlitwy nadal potrzeba, będziemy ją kontynuować każdego dnia do przyszłej niedzieli włącznie po mszy św. wieczornej.
 2. Ze względu na nowowprowadzony limit osób w świątyniach, zapraszamy na dodatkowe msze święte niedzielne: dziś o godz. 15.00, w przyszłą niedzielę (15 XI) o godz. 15.00 i 19.30. Zachęcamy też do udziału w mszach świętych, z mniejszą, ostatnio, liczbą wiernych o godz. 11.30 i o godz. 13.00.
 3. W środę 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Tego dnia msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.00 (w intencji Ojczyzny) i o godz. 18.00.
 4. Msza św. z racji imienin ks. proboszcza w piątek o godz. 7.00.
 5. W ramach przygotowań do Światowego Dnia Ubogich, przy wyjściu z kościoła możemy pobierać tytki na żywność lub artykuły chemiczne. Przygotowane paczki składamy w bocznych ołtarzach. Dziękujemy za gotowość pomocy w tym czasie tak trudnym dla nas wszystkich.
 6. Dziękujemy za modlitwę za zmarłych i zamawianie wypominków, które czytamy w niedzielę o godz. 8.15 i po mszy św. z godz. 10.00. Gdyby jakieś imiona czy nazwiska zmarłych były pominięte lub błędnie zapisane, z góry za to przepraszamy i prosimy o zgłaszanie uwag w zakrystii. Nadal możemy zamawiać wypominki i msze św. na przyszły rok.
 7. Już od przyszłej niedzieli, w naszym kiosku parafialnym będą opłatki wigilijne. Prosimy o pomoc w przekazaniu ich osobom, które same nie będą mogły po nie przyjść.
 8. Ze względu na zaostrzenie rygorów sanitarnych nie dotarli dziś do nas księża oblaci, którzy mieli głosić słowo Boże i rozprowadzać kalendarze. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe w innym czasie.
 9. Osoby, które chciałby wesprzeć parafię przez wpłatę na konto, mogą znaleźć jego numer (45-1020-3408-0000-4202-0152-8678) w gablocie przy wyjściu z kościoła lub na fb i stronie internetowej naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele.
 11. W tym tygodniu obchodzić będziemy: 

– w poniedziałek (9 XI) – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
– we wtorek (10 XI) – wspomnienie św. Leona Wielkiego
– w środę (11 XI) – wspomnienie św. Marcina z Tours
– w czwartek (12 XI) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
– w piątek (13 XI) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.