AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

utworzone przez | 1 Lis 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela w okresie zwykłym

 1. Od dziś do 8 listopada, codziennie po wieczornej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19.30. W pierwszej części adoracji będziemy modlić się na różańcu o pokój w naszej Ojczyźnie, o ustanie pandemii i w ramach akcji: „Różaniec do granic nieba”. Potem – adoracja w ciszy. Modlitwa będzie transmitowana przez stronę fb naszej parafii. Jutro,
  2 listopada, w ramach różańca, będziemy się modlić także za zmarłych wspomnianych w wypominkach jednorazowych.
 2. Link do transmisji z dzisiejszej mszy św. o godz. 10.00 znajdziemy również na fb i stronie internetowej naszej parafii.
 3. Przy wyjściu z kościoła możemy pobrać tytki charytatywne. Wypełniamy je żywnością lub artykułami chemicznymi i przynosimy z powrotem do parafii przed dniem 15 listopada (Światowy Dzień Ubogich) składając je w bocznych ołtarzach. Zebrane w ten sposób dary trafią do ubogich z naszej parafii
  i korzystających z Parafialnego Punktu Caritas.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek spowiedź od godz. 6.45 i po południu od godz. 17.00. W piątek po mszy św. porannej kapłani udadzą się do chorych.
 5. W niedzielę 8 listopada będziemy gościć w naszej parafii ojców oblatów z Grotnik, którzy będą głosić słowo Boże a po mszy św. będą rozprowadzać kalendarze na nowy rok.
 6. Wróciliśmy do normalnego funkcjonowania kancelarii.
 7. W kancelarii i zakrystii można zamawiać wypominki  i msze św.
 8. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele.
 9. W tym tygodniu obchodzić będziemy: 
  – w poniedziałek (2XI) – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
  –  w środę (4 XI) wspomnienie św. Karola Boromeusza
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny”. Zajdziemy tam również świece na Boże Narodzenie, z których dochód przeznaczony jest na pomoc finansową dla dzieci.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie naszej kwarantanny otaczali nas modlitwą i wspierali dobrym słowem. Dziękujemy także wszystkim kapłanom i świeckim, dzięki którym mogła w tym czasie funkcjonować nasza parafia.