AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020

utworzone przez | 25 Paź 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela w okresie zwykłym

 1. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe:  dzisiaj o godz. 17.15, w dni powszednie po mszy św. wieczornej. Ostatnie nabożeństwo październikowe w sobotę. W tych dniach będziemy się modlić szczególnie o ustanie pandemii koronawirusa. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w różańcu w kościele, prosimy o modlitwę różańcową w domach.
 2. Księża naszej parafii przebywają w izolacji bądź na kwarantannie. Dziękujemy kapłanom, którzy ich zastępują, dzięki którym możemy nadal uczestniczyć w eucharystii i nabożeństwach.
 3. Dziś o godz. 20.00 przez pośrednictwo fb naszej parafii będziemy mogli włączyć się modlitwę różańcową prowadzoną przez przez ks. Piotra Kępniaka.
 4. Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą sprawowane w kościołach parafialnych. Cmentarze będą przeznaczone jedynie do modlitwy indywidualnej. Postanowienie to nie dotyczy tych kaplic, w których msza św. jest sprawowana regularnie.
 5. Ofiarę mszy św. możemy złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła lub na konto parafialne. Bóg zapłać.
 6. Kancelaria parafialna, przynajmniej do środy włącznie, funkcjonuje tylko w trybie telefonicznym. W sprawach dotyczących pogrzebu (miejmy nadzieję, że to nie będzie potrzebne), prosimy o zgłaszanie się do sąsiednich parafii.
 7. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele.
 8. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  – w poniedziałek (26X) – święto poświęcenia naszego kościoła
  – w środę (28X) – Święto świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny”. Zajdziemy tam również świece na Boże Narodzenie, z których dochód przeznaczony jest na pomoc finansową dla dzieci.