Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020

utworzone przez | 18 paź 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela w okresie zwykłym

1. Wracamy do transmisji niedzielnych mszy św. z naszej parafii sprawowanych o godz. 10.00. Link do tych transmisji znajdziemy na fb i stronie internetowej naszej parafii. Dziś wyjątkowo będzie transmitowana msza św. o godz. 15.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe:  w dni powszednie po mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 17.15. W tych dniach będziemy się modlić szczególnie o ustanie pandemii koronawirusa. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w różańcu o 17.15 prosimy o modlitwę różańcową w domach o 20.30 w duchowej łączności między nami.
  3. Dziś nie odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych. Przechodzimy w zdalny tryb przygotowania.  Szczegóły będziemy przekazywać już bezpośrednio zainteresowanym. To samo dotyczy spotkań z klasami siódmymi i ósmymi.
  4. W najbliższą sobotę nie odbędzie się również spotkanie dla dzieci z kl. 3A przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
  5. Zostają zawieszone także spotkania dla ministrantów i Oazy Dzieci Bożych.
  6. Ze spraw materialnych informujemy, że jest remontowana toaleta przy kancelarii.
  7. W kiosku parafialnym są już do nabycia świece na Boże Narodzenie, z których dochód przeznaczony jest na pomoc finansową dla dzieci.
  8. W kancelarii i zakrystii można zamawiać wypominki  i msze św. (także na przyszły rok).
  9. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele.
  10. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
    – we wtorek (20X) – św. Jana Kantego,
    – w czwartek (22X) – św. Jana Pawła II
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny”.