AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020

utworzone przez | 27 Wrz 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela w okresie zwykłym

 1. Zachęcamy do włączenia się w poniedziałek w akcję Koronka na ulicach miast świata. Zapraszamy  na skrzyżowanie ulic: Zgierska – Jesionowa od strony piekarenki i zwłaszcza na skrzyżowanie: Zgierska – Włókniarzy  od strony bloków przy ul. Biedronkowej.
 2. Także w poniedziałek na Cmentarzu Rzymskokatolickim na Zarzewie odbędzie się pogrzeb śp. Jana Cichockiego – osoby bardzo zasłużonej przy budowie naszego kościoła.
 3. W czwartek, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie będą one sprawowane po mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.30, w soboty, ze względu na dłuższą mszę św. – odpowiednio później. W niedzielę różaniec o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec z dorosłymi.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca i nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek rano spowiedź od godz. 6.45. Po mszy św. porannej kapłani udadzą się do chorych. Po południu spowiedź od godz. 17.00.
 5. Spotkania oazowe dla dzieci w soboty o 10.00 w domu parafialnym. W tym samym czasie spotkania dla ministrantów.
 6. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w kościele w niedzielę  4 października po mszy św. dla dzieci.
 7. W kiosku parafialnym można nabyć podręczniki do religii dla szkoły podstawowej.
 8. Kancelaria w dni powszednie czynna tak jak w latach ubiegłych z wyjątkiem piątków kiedy przyjmujemy tylko po południu. Dodatkowo kancelaria jest otwarta w soboty w godzinach: 15.30 – 16.30. 
 9. Jest nowy numer telefonu do kancelarii (517228818), który można znaleźć w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. 
 10. Również w kancelarii, możemy zamawiać msze św. na rok 2021.
 11. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika, we wtorek – święto Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała, w środę – św. Hieronima, w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus (odpust u sióstr karmelitanek bosych), w piątek – świętych Aniołów Stróżów.
 12. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele.
 13. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy”
  i „Przewodnik Katolicki”.