AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020

utworzone przez | 30 Sie 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela w okresie zwykłym – 30.08.2020r.

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych kapłanów: ks. Piotra Kępniaka – dotychczasowego wikariusza w Parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim i ks. Łukasza Glapińskiego – dotychczasowego wikariusza w Parafii Wniebowzięcia NMP w Czarnocinie.
  2. Od jutra wracamy do zwykłych godzin pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach: 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.30. W piątki kancelaria będzie czynna tylko po południu (16.00 – 17.30). Od poniedziałku możemy zamawiać msze św. na rok 2021. Będzie to możliwe tylko w kancelarii.
  3. Od poniedziałku powraca do stałego rozkładu msza św. o godz. 17.30 w dzień powszedni. W niedziele wracamy sprawowania eucharystii o godz. 13.00 i 18.00.  Nie będzie natomiast już mszy św. o godz. 20.00. Wypominki w niedziele o godz. 8.10 i po mszy św. z godz. 10.00.
  4. We wtorek msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Dla klas: 8:30 – klasy I-III, 9:30 – klasy IV-VI, 11:00 – klasy VII – VIII, 18:00 – klasy I – poświęcenie tornistrów.
  5. W sobotę o godz. 11.30 i 13.00 – I komunia św.
  6. Również w sobotę przybędzie do naszej parafii, ok godz. 17.10, grupa rowerzystów w ramach akcji Łódzkie Jerycho. Grupa ta organizuje rowerową wyprawę dookoła Łodzi, której celem jest modlitwa za nasze miasto. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z tymi, którzy do nas przybędą.
  7. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca i celebrujemy nabożeństwa związane z tymi dniami. W I piątek kapłani odwiedzą do chorych. Tego do dnia możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy, szczególnie dzieci, które w ostatnich miesiącach przystąpiły do I komunii św., do praktykowania pierwszych piątków miesiąca.
  8. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa w kościele ze względu na ochronę zwłaszcza starszych. Prosimy o przestrzeganie tych procedur aby nie narażać kościoła na kary finansowe lub zamknięcie.
  9. Zapisy na Łódzką Pielgrzymkę do Gniezdna (w 100 rocznicę powstania naszej diecezji) w kancelarii bądź zakrystii.
  10. Prasa katolicka dziś na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiary za czasopisma składamy w puszce. Osoby, które prenumerują tygodniki, odbierają je dziś w zakrystii.