AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2020

utworzone przez | 23 Sie 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela w okresie zwykłym – 23.08.2020r

  1. We wtorek 25 sierpnia br. rozpoczynają posługę w naszej parafii dwaj kapłani: ks. Piotr Kępniak – dotychczasowy wikariusz Parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim i ks. Łukasz Glapiński, który do tej pory był wikariuszem w Parafii Wniebowzięcia NMP w Czarnocinie. Otoczmy  ich naszą modlitwą.
  2. Trwają remonty w mieszkaniach jednego z wikariuszy i proboszcza.
  3. Zapisy na Łódzką Pielgrzymkę do Gniezdna (w 100 rocznicę powstania naszej diecezji) w kancelarii bądź zakrystii.
  4. Dziś trzeci dzień łódzkiej pielgrzymki na Jasną Górę. Jej organizatorzy prosili nas o wsparcie. Jeśli ktoś chciałby go udzielić, może to uczynić składając ofiarę do puszki.
  5. W sobotę 5 września 2 grupy dzieci przystąpią do I komunii św. Polecajmy je wstawiennictwu Maryi.
  6. Działająca przy parafii ojców jezuitów Grupa Łódzkie Jerycho organizuje w sobotę 5 września br. rowerową wyprawę dookoła Łodzi, której celem jest modlitwa za nasze miasto. Chętni, którzy chcieliby dołączyć się do tej grupy mogą znaleźć bliższe informacje pod adresem: www.lodzkiejerycho.pl. Adres strony możemy znaleźć również w ogłoszeniach wywieszonych w gablocie. Grupa rowerzystów przybędzie do naszej parafii ok godz. 17.10. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym czasie.
  7. Już dziś informujemy, że na rozpoczęcie roku szkolnego będzie kilka mszy św. dla uczniów różnych klas. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej. Msza św. dla uczniów klas pierwszych z poświęceniem tornistrów 1 września o godz. 18.00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy” i „Przewodnik Katolicki”.
  9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, tak jak jest to też wymagane w innych miejscach.