AKTUALNOŚCI

Powitanie nowego proboszcza naszej parafii

utworzone przez | 6 lip 2020 | Aktualności, Wydarzenia

W minioną niedzielę, 5 lipca br. oficjalnie przywitaliśmy w naszej parafii nowego księdza proboszcza, którym na mocy dekretu ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia, z dniem 1 lipca został ks. Marcin Majsik. To dla naszej parafii wielkie wydarzenie, ponieważ ks. Marcin jest w jej historii dopiero drugim proboszczem. Jego poprzednik, zmarły w tym roku śp. ks. prałat Jan Szadkowski, pełnił tę funkcję od początku istnienia parafii, tj. od roku 1983. Ks. Marcin Majsik od blisko roku posługiwał w naszej parafii, pełniąc przy niej funkcję moderatora diecezjalnego Ruchu Światło Życie. Decyzją arcybiskupa zarządzał także naszą parafią po śmierci poprzedniego jej proboszcza.

Liturgiczne wprowadzenie nowo mianowanego proboszcza odbyło się podczas uroczystej mszy świętej o godz. 11:30. Procesjonalnego wprowadzenia dokonał delegat arcybiskupa, ks. Jarosław Pater, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi na Julianowie. Mszę świętą, której przewodniczył nowy ks. proboszcz, koncelebrowali ks. Jarosław Pater oraz zaproszeni na uroczystość kapłani: ks. Grzegorz Kopytowski – dyrektor studium muzyki kościelnej  archidiecezji łódzkiej, wykładowca muzyki kościelnej w WSD Łódź, ks. Piotr Kulbacki – długoletni moderator Ruchu Światło – Życie w naszej archidiecezji, wykładowca Instytutu Formacji Pastoralno – Liturgicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także ks. Marek Pawlik – proboszcz z sąsiedzkiej Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Łodzi oraz o. Krzysztof Świderek OFMConv – proboszcz Parafii Św. Antoniego Padewskiego i św. Jana Chrzciciela w Łodzi – Łagiewnikach. 

Przedstawiciele wspólnoty parafialnej powitali swojego proboszcza chlebem i solą oraz słowami:

„Drogi Księże Proboszczu, witamy cię serdecznie w imieniu wspólnoty parafialnej i powierzamy się twej pasterskiej pieczy. Ufamy, że będziesz gorliwie budował Bożą świątynię z żywych kamieni, jakimi jesteśmy i że będziesz należycie troszczył się o dobra materialne naszej parafii.”

W symbolicznym geście przekazania urzędu, z rąk reprezentanta ks. arcybiskupa nowo mianowany proboszcz otrzymał klucze do świątyni, następnie złożył indywidualne wyznanie wiary oraz przysięgę wierności przed delegatem arcybiskupa, w obceności dwóch świadków z naszej parafii.

Nowo mianowanego proboszcza przywitały także ciepłymi słowami wspólnoty parafialne: wspólnota Żywego Różańca oraz wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci, zapewniając o swoim wsparciu i modlitwie.

W swojej homilii ksiądz proboszcz podkreślił, że parafia to wspólnota, do której aktywnego tworzenia wszyscy jesteśmy zaproszeni.

Księdzu Marcinowi Majsikowi, nowemu proboszczowi parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki naszej Patronki na każdy dzień posługi.