Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020

utworzone przez | 7 cze 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7.06.2020r

1. Dzisiaj o godz. 16.00 ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Obejmijmy naszą młodzież modlitwą
  2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Suma o godz. 10.00 a po niej procesja do 4 ołtarzy, które w tym roku, ze względu na wychodzenie z pandemii, zostaną ustawione przy skróconej trasie. I ołtarz, przy ul. Tarninowej, przygotowują siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus, II ołtarz, przy bibliotece, przygotowuje wspólnota Żywego Różańca, ołtarz III, przy kancelarii, wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci, IV ołtarz przy domu parafialnym – Domowy Kościół.
  3. W tym roku będzie sprawowana msza św. również po procesji – ok. godz. 11.30.
  4. W bieżącym roku została zmieniona formuła obchodzenia Święta Eucharystii. W dniu 12 czerwca o godz. 18.00 w Archikatedrze łódzkiej będzie sprawowana msza św. na rozpoczęcie święta, w której wezmą udział przedstawiciele naszej parafii. Tego samego dnia o godz. 21.00 zgromadzimy się w naszym kościele na Apel Jasnogórski i rozpoczniemy całodobową adorację. Chętni na poszczególne godziny adoracji będą mogli zapisywać się na listach wyłożonych na końcu kościoła lub za pośrednictwem strony facebookowej naszej parafii. W sobotę 13 czerwca o godz. 12.00 zgromadzimy się na eucharystii sprawowanej przy papieskim ołtarzu znajdującym się w naszym kościele. Wreszcie o godzinie 21.00 spotkamy się na apelu, który zakończymy o 21.37 w godzinie śmierci św. Jana Pawła II.
  5. Przypominamy o zaleceniu dotyczącym zasłaniania nosa i twarzy
    w kościele. Osoby, które chcą wziąć udział w procesji Bożego Ciała są zobowiązane do zachowania 2-metrowej odległości od pozostałych wiernych bądź założenia maseczki.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym znajdziemy tygodniki: „Niedziela, „Gość Niedzielny”, „Idziemy”
    i „Przewodnik Katolicki”. Jest jeszcze poprzedni numer „Niedzieli” z artykułem dotyczącym naszego śp. Ks. Proboszcza.