AKTUALNOŚCI

Komunikat dotyczący obchodów Święta Eucharystii

utworzone przez | 30 Maj 2020 | Aktualności, Komunikaty

Kuria Metropolitalnej Łódzkiej informuje, że – od tego roku – Święto Eucharystii Archidiecezji Łódzkiej celebrowane będzie w nowej formie. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki w swoim liście pasterskim: „Pozdrawiam Was w imię Eucharystii, z której buduje się Kościół!”, który będzie odczytany w niedzielę 7 czerwca br. wszystko dokładnie wyjaśnia.

Dziś już Kuria przesyła ramowy program tegorocznegoŚwięto Eucharystii:

12 czerwca (piątek)

– godz. 18.00 – Msza święta w bazylice archikatedralnej łódzkiej na którą zaproszeni są przedstawiciele wszystkich parafii oraz kościołów rektoralnych naszej archidiecezji. Podczas Mszy św. zostanie przekazana specjalna okolicznościowa lampa oliwna.

– godz. 21.00 rozpoczęcie doby eucharystycznej 

13 czerwca (sobota)

– w ciągu dnia Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II i nawiedzenie przez Niego Kościoła łódzkiego 13 czerwca1987 roku,

– o godzinie 21.37 zakończenie dobry eucharystycznej 

Biskup Marek Marczak         Wikariusz Generalny 

Łódź, dnia 29 maja 2020 roku