Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

utworzone przez | 30 maj 2020 | Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020r.

1. W związku z obecnie obowiązującymi w Polsce zasadami bezpieczeństwa nałożonymi na społeczeństwo w trosce o nasze zdrowie Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że:
    – nie zostaje przedłużona dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta, która była udzielona przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego do dnia 31 maja br. włącznie.
    – podczas wszystkich celebracji liturgicznych należy nadal zachowywać zalecenia dotyczące:
    1. zachowania dwumetrowej odległości między wiernymi,
    2. noszenia maseczek ochronnych
  2. W swoim drugim komunikacie kuria podaje do wiadomości, że – od tego roku – Święto Eucharystii Archidiecezji Łódzkiej celebrowane będzie w nowej formie. Więcej informacji o tym święcie za tydzień, a jego program możemy znaleźć w komunikacie w naszej gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  3. Od poniedziałku nabożeństwa czerwcowe po wieczornej mszy św. z godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca i nabożeństwa związane z tymi dniami.
  5. Codziennie o godz. 19.00 jest sprawowana msza św. gregoriańska w intencji zmarłego ks. Proboszcza Jana Szadkowskiego.
  6. Rodzina śp. ks. Prałata dziękuje wszystkim za modlitwę i pomoc w przygotowaniu uroczystości żałobnych i pogrzebowych i pragnie przekazać wyrazy wdzięczności w rozwiniętej formie na stornie internetowej naszej parafii.
  7. W najbliższy piątek o godz. 19.30 spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin i świadków. W niedzielę 7 czerwca o godz. 16.00 ks. bp. Ireneusz Pękalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
  8. Do czasu mianowania nowego proboszcza funkcję administratora naszej parafii będzie sprawował ks. Marcin Majsik.
  9. W najbliższą sobotę (6 czerwca br.) 10 diakonów naszej archidiecezji otrzyma święcenia kapłańskie. Obejmijmy ich naszą modlitwą.
  10. W kiosku parafialnym jest tygodnik „Niedziela”, w którym znajduje się artykuł ks. Andrzeja Ścieszki poświęcony naszemu zmarłemu ks. Proboszczowi. Jeśli ktoś chciałby mieć spisane wspomnienie o ks. Prałacie, to zachęcamy do nabycia tego czasopisma. Oprócz „Niedzieli  w kiosku znajdziemy tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Idziemy” i „Przewodnik Katolicki”.